• Mimaroba Mah, Çarmıklı Cd. No:402 D:G Blok, 34545 Büyükçekmece/İstanbul
Lazer Epilasyon

Geriatri Nedir ?

Geriatri, İnsanların yaşlanma problemleri  ve yaşlılık hastalıkları ve tıbbi bakım ve tedavisi ile ilgilenen bir tıp dalıdır. Geriatri aynı zamanda dahiliyenin bir yan dalıdır. Dahiliye uzmanı olduktan sonra 3 yıl kadar yaşlı sağlığı alanında eğitim alınarak geriatri uzmanı olunabilir. Geriatristler görev tanımlarına uyacak şekilde; hemşire, diyetisye ve hatta mümkün ise psikolog ile birlikte çalışabilir.

Geriatri Beslenmesi 

Yaşlılık döneminde dengeli ve yeterli beslenme sağlık problemlerinin yaşamnızı tehdit etmesini engellemede yardımcı olur. Bu dönemde vücutta su miktarı azalırken yağ dokusu artar, bununla beraber metabolizma yavaşlar ve kişi genel olarak kilo almaya başlayabilir.

Aynı zamanda gastrit, reflü gibi ağız ve sindirim sistemi hastalıkları yetersiz veya dengesiz beslenmeyle kilo kaybetmeye neden olur. Kemiklerde mineral kaybı arttığından dolayıgüçsüzlük ve osteoporoz ortaya çıkabilir. Yaşlılık döneminde kişinin enerji ihtiyacı belirlenerek protein, vitamin ve mineral gereksinimlerinin beslenme ile giderilmesi gerekir.

 

Geriatri Beslenmesi, Yaşlılıkta Beslenme vücudumuz için beslenmenin daha önemli bir hal aldığı dönemdir, Bu dönemde programlar uzman eşliğinde hazırlanmalı ve bu programa mümkün olduğunca uyulması oldukça önem taşır.

Daha detaylı bilgi, size özel programlarımız için iletişim telefonlarımızdan, whatsapp butonumuzdan ulaşabilir veya doğrudan Online Randevu alanından randevunuzu oluşturabilirsiniz.

 geriatri beslenme, yaşlılıkta beslenme, yaşlı diyeti, yaşlılıkta diyet, geriatri diyet